Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

2021 DGS EK YERLEŞTİRME KAYIT İŞLEMLERİ

******

**

2021 DGS EK yerleştirme sonuçları açıklanmıştır.

DGS EK yerleştirme sonuçlarına göre üniversitemizde bir programa kayıt hakkı kazanan ve E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden  02-03 kasım 2021 saat 23:59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. Elektronik kayıt yapan adayların intibak ve muafiyet işlemleri yapılacağı için gerekli belgeleri, 05 Kasım 2021 mesai bitimine kadar  yerleştikleri Fakülteye / Yüksekokula bizzat veya posta/kargo yolu ile ulaştırmaları gerekmektedir. (Posta/Kargoda yasanan gecikmelerden üniversitemiz sorumlu değildir)

 

AKADEMİK BİRİMLERİN İLETİŞİM BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

DGS yerleştirme sonuçlarına göre üniversitemizde bir programa kayıt hakkı kazanan ve herhangi bir nedenle elektronik kayıt yapamayan adaylar ise şahsen kayıt işlemlerini 02-05 KASIM 2021 tarihleri arasında gerçekleştirebileceklerdir.

 

  • Kayıt yaptıran adaylar, katkı payı ve öğretim ücretlerini, herhangi bir Ziraat Bankası ATM'si veya internet şubesi aracılığıyla akademik takvimde belirtilen ders seçme haftasında TC Kimlik No ile ödeyebilecektir. Normal öğretim süresini okuyan örgün öğretim öğrencileri farklı bir üniversitede/programda kayıtlı değiller ise  katkı payı ödemeyeceklerdir.
  • Kayıt yaptıran adaylar, cep telefonlarına Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi (UBYS) giriş parolası geldikten sonra, Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi (https://ubys.comu.edu.tr/) üzerinden ders seçim ve kayıt yenileme işlemlerini yapabileceklerdir.

 

GEREKLİ BELGELER

1. 2021 DGS EK Yerleştirme Sonuç Belgesi (internet çıktısı). 

​2.  Önlisans diplomasının fotokobisi ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi.

3. Öğrencilerin önlisans programında görmüş oldukları derslere ait onaylı transkript ve bu derslere ait ders içeriklerini gösterir belge.

4. Lise diplomasının fotokobisi

5. 6 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf.

6. Kimlik fotokopisi.

7. Elektronik kayıt yapanlar için kayıt olduklarını gösterir barkodlu çıktı. (Herhangi bir nedenle elektronik kayıt yapamayan adaylar barkodlu çıktı getirmeyeceklerdir.)