Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Kurumsal Bilgiler

TARİHÇE

 

Daire Başkanlığımız 1992 yılında 3 personel ile Anafartalar kampüsünde Eğitim Fakültesi, Çanakkale Meslek Yüksekokulu ve Biga Meslek Yüksekokulu olmak üzere 3 akademik birime hizmet vermeye başlamıştır.

2000 yılında Terzioğlu Kampüsü Rektörlük Binası B blok zemin kata taşınmış olup 1 Enstitü, 1 konservatuvar, 18 fakülte, 3 Yüksekokul ve 13 Meslek Yüksekokulu olmak üzere 36 akademik birime hizmet vermektedir.

 

Kuruluşumuzdan bu yana görev yapan yöneticilerimiz

 

Ayşe HACIBEKİR (1993-1994)

Bekir HAMURCU (1995-2000)

Faik ŞEN (2000-2007)

Erdal DEMİR (2008-Günümüz)

 

 

MİSYON & VİZYON

 

Misyon

Üniversitemizin birimlerine, öğretim elemanlarına, öğrencilerine, diğer paydaş kurum ve kuruluşlara; kanun ve yönetmelikler kapsamında doğru bilgiler sunmak ve etkin yönlendirmeler yapmak, öğrenci ile ilgili sürekli yenilenen, değişen süreçleri en kısa zamanda hayata geçirmektir.

Vizyon

Profesyonelleşmiş ekibi ile sürekli gelişerek ulusal standartlarda etkin, hızlı ve kaliteli hizmet sunan örnek bir birim olmak.

Kalite odaklı ve yenilikçi bir üniversite olmak.

 

 

DEĞERLER

 

Daire Başkanlığımız öğrenci merkezli eğitimi önemseyen, teknolojiyi iyi kullanarak kaliteli ve öğrenci merkezli hizmet vermeyi, teknolojik gelişmeleri takip etmeyi ve gereksinimlere hizmet edecek yenilikçi yapılanmayı kurmayı, kurumsal iletişimin en etkin biçimde uygulanmasını,  mensubu olmakla gurur duyulan ve bunun sorumluluğunu taşıyabilen bir birim olmayı benimser.

 

AMAÇLAR & HEDEFLER

 

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı olarak Akademik ve İdari Birimler ile uyum içinde çalışmayı sağlayıp planlanan eğitim-öğretim sürecinin düzenli yürütülmesini, öğrencilere, adaylara, mezunlara, öğretim elemanlarına ve hizmet vermekte olduğumuz kurumlara, gelişen teknolojileri kullanıp, güler yüzlü bir ortamda güvenli ve hızlı bilgi-belge hizmeti sunarak öğrenci, öğretim elemanı ve çalışanlarının memnuniyetini ön plana çıkarıp fark yaratan birim olması çabasındayız.
 

BİRİM ORGANİZASYON ŞEMASI

 

 

 

KOMİSYONLAR

 

 

BİRİM KALİTE GÜVENCE KOMİSYONU

 

Erdal DEMiR -  Başkan

Ümran LAÇİNKAYA - Üye

Murat KAYHAN - Üye

İsmail MERDiN - Üye