Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

2019-2020 ÖSYS Ek Kontenjanla Üniversitemize yerleşen öğrencilerin kayıt işlemleri

---

2019 ÖSYS Ek Yerleştirme ile Üniversitemize yerleşen adayların kesin kayıt işlemleri 

 

 

Kayıtlar, isteyen adaylar için 23-25 Eylül 2019 arasında Elektronik Kayıt , e-kayıt tercih etmeyen adaylar için 23-27 Eylül 2019 arasında kazandığı Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulun'da şahsen basvuru yöntemiyle yapılacaktır.

 

ÖĞRENİM ÜCRETLERİNİN ÖDENMESİ

  • Birinci öğretim öğrencileri, katkı payı (Harç Ücreti) yatırmayacaklardır. İkinci öğretim ve uzaktan eğitim programlarına yerleşen adaylardan 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında öğrenim görmek isteyenler öğrenim ücretlerini 23 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında TC Kimlik numarası ile Ziraat Bankası ATM'leri internet bankacılığı veya mobil şube üzerinden yatırılabilecektir.
     
  • Öğrenim ücretini belirtilen tarihler arasında yatırmayan öğrenciler 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında öğrencilik haklarından yararlanamayacaklardır.

Harç Ücretleri için tıklayınız...

 

2019 ÖSYS EK YERLEŞTİRME İLE ÜNİVERSİTEMİZE KAYIT YAPTIRACAK ADAYLAR İÇİN GEREKLİ BELGE ve KOŞULLAR

1. Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi.

2. 2019 ÖSYS Ek Yerleştirme Sonuç Belgesi (internet çıktısı).

3. Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

4. 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf.

5. Kimlik fotokopisi. 

6. Elektronik kayıt yapanlar için kayıt olduklarını gösterir barkodlu çıktı. (Özel yetenek sınavı ile öğrenci alan ve ön koşullu programlara yerleşen adaylar ile herhangi bir nedenle elektronik kayıt yapamayan adaylar barkodlu çıktı getirmeyeceklerdir.)

7. Tıp Fakültesi; Diş Hekimliği Fakültesi; Çanakkale Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Anestezi, Elektronörofizyoloji, İlk ve Acil Yardım, Perfüzyon Teknikleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programları; Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Ebelik, Hemşirelik Programları ön koşullu program olduğundan, “Bu programlarda öğrenim görmelerine engel olmadığına dair” Sağlık Kurulu Raporu alınması zorunludur. (Tam Teşekküllü Devlet Hastaneleri, Tıp Fakültesi Hastaneleri veya Araştırma hastanelerinden alınacaktır).

8. Çanakkale Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun İlk ve Acil Yardım Programı için Bkz. 233 koşulundaki şartları sağlamayan öğrencilerin  kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır).

 

Üniversitemiz 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Takvimine ulaşmak için tıklayınız